Prvý komunitný portál na Slovensku

Autor: Konrad Rigo | 30.11.2006 o 10:38 | Karma článku: 2,85 | Prečítané:  387x

20. novembra bol spustený portál MojiZnami.sk. Je to ďalším dôkazom toho, že penetrácia slovenského internetu sa vyvíja tak dobre, že s veľkou pravdepodobnosťou je čas na to, aby sme mohli manažovať naše medziľudské vzťahy aj pomocou Internetu. Pre viacerých je to síce určite dosť divná myšlienka, ale predstavme si, že s jednym kliknutím môžeme informovať našich blízkych o dianiach okolo nás, nájsť známych z detstva, vytvoriť nové známosti, porozprávať sa s nimi a tak ďalej. Naozaj je čas aby sme žili aktívny virtuálny život?

Síce veľmi jednoduchou odpoveďou je, že v dnešnej dobe strácame kontakt so známimi každodenne, ale je to pravda. Mohli by sme tvrdiť, že to je dôsledkom moderných technológií. Nestretávame sa, lebo na to už nenájdeme čas. Telefonojueme, mailujeme, chatujeme. Dokonca už aj v profesionálnom živote využívame nové IT riešenia, ako online konferencie či práca na dialku. Samozrejme, to všetko nám uľahčí život, ale na druhej strane má aj negatívny dopad na náš súkromný život, na naše medziľudské vzťahy.

Slovenský portál Mojiznami.sk a podobné úspešné zahraničné projekty chcú využiť túto negatívnu tendenciu, ktorá je generovaná technologickým pokrokom, práve na účely zbližovania ľudí. Spojením online technológií a spoločenských faktorov vytvára také prostredie, v ktorom každý jedinec (užívateľ) má možnosť riadiť svoje vzťahy podľa vlastnej vôle. Je to individuálne rozhodnutie každého, koľkých svojich priateľov pozve, koľko svojich fotiek uploaduje, s koľkými komunikuje každodenne, či sa zapája do diskusií, atď. A v tom je sila tohto projektu.

Človek je spoločenský tvor a keďže Internet čím ďalej tým viac sa stáva rozhodujúcim medzičlánkom medzi nami a okolitým svetom budú také sajty dôležitou časťou nášho života.
 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gajdošovi úradníci vybrali stíhačky F-16, čakajú na vládu

Ponuku na kúpu stíhačiek F-16 za 2,91 miliardy dolárov schválil americký kongres. Švédske gripeny by boli lacnejšie.

DOMOV

Kalavská chce od jesene spustiť tri skríningy rakoviny

Na rakovinu ročne ochorie menšie mesto. Lekári prípady nehlásia.


Už ste čítali?